Ваше замовлення оформлене!

Закрити

У вашому кошику порожньо

Закрити
Головна / Новини/ Новий спосіб опріснення води

Новий спосіб опріснення води

Інженери Університету Аалто у м. Еспо ( Фінляндія ) розробили вельми цікавий метод опріснення морської води. Інноваційній системі не потрібна електроенергія для процесу опріснення.

Ідея полягає в наступному. Виготовлена спеціальної форми платформа встановлюється в прибережній зоні і рухається в такт набігаючим хвилям. Хвиля, що потрапила під платформу, зазнає сильного тиску, і по трубах надходить на фільтри, які знаходяться на суші. За своєю суттю це та ж система зворотного осмосу: солона вода продавлюється через напівпроникні мембрани, солі відокремлюються і виводяться назад у море або океан, а вода стає таким чином опрісненою. Відмінність цієї установки лише в тому, що на створення цього самого тиску не витрачаються енергетичні ресурси .

Фінські інженери підрахували, що вартість виготовлення і встановлення однієї платформи обійдеться в 3.5-7 млн. дол США в залежності від її місця розташування. Якщо порівнювати вже з існуючими опріснювальними установками, то вигода очевидна: наприклад, на водовід в Пяйянне (Фінляндія), який забезпечує водою Хельсінкі і його передмістя, була витрачена сума в 200 млн. євро.

Станції опріснення води дуже затребувані у країнах з виходом до моря або океану, але які мають мізерні запаси прісної води через її географічне розташування. Наприклад, в Австралії або Чилі ці платформи будуть продуктивними, оскільки ці країни мають довгу тихоокеанську берегову лінію.

Собівартість опріснення води за допомогою цієї станції залежить від висоти хвиль біля узбережжя. Там, де хвилі великої висоти (а це майже будь-яке узбережжі Тихого океану), вартість опріснення 1 куб. м. чистої води складе 0,8 дол США, а прісна вода з більш спокійних прибережний районів вже обійдеться дорожче.