Ваше замовлення оформлене!

Закрити

У вашому кошику порожньо

Закрити
Головна / Новини/ Музеї води в різних країнах світу

Музеї води в різних країнах світу

Київ, Украна

Музей Води знаходиться в самому центрі столиці - в Маріїнському парку - і є одним з найпопулярніших музеїв міста. Музей розташований у відреставрованій водонапірній башті, яка була споруджена ще в 70-ті роки ХIХ століття. З моменту відкриття в 2003 році, Музей Води завоював зацікавленість городян і гостей столиці своєю оригінальною експозицією і цікавими екскурсіями в світ води. Тут дійсно є на що подивитися: інтерактивні ігрові майданчики для дітей, грот з водоспадом і наочною демонстрацією природних явищ, пов'язаних із водою, безліч інформативних плакатів і моделей, живі риби, до яких можна доторкнутися, і багато іншого. Серед найбільш улюблених для відвідувачів експонатів - величезний унітаз. Експозиція дозволяє сповна насолодитися створеною тут атмосферою підземного інтерактивного музею в поєднанні з розважальною манерою знайомства з природою найважливішого елемента на Землі - водою.

 

Мінськ, Білорусія

Музей водних ресурсів розповість про історію водного господарства міста Мінська з давніх часів до сучасності. Також є зал, присвячений майбутньому водної галузі. Тут представлені розробки у сфері водозабезпечення та охорони водних ресурсів, а основною тематикою є використання води як тепло- і енергоносія . Музей ознайомить з декількома тематичними експозиціями, а також наочно покаже всю технологію водопідготовки від водойми або артезіанської свердловини до водопровідних кранів у будинках жителів. Варто сказати, що трохи більше 60% усієї води, якою користується населення столиці, видобувається з артезіанських свердловин, і цілком придатна для вживання. Інша частина береться з водосховища "Резервне" . У музеї представлені безліч друкованих видань про водні ресурси Білорусії, старовинні карти початку ХХ століття з розташуванням колодязів. Експонатом Музею водних ресурсів є і сама вода, розлита в різноманітні посудини.

 

Санкт -Петербург, Росія

Місцевий Музей води розташований у вежі на Шпалерній вулиці , яка добре знайома кожному петербуржцю . Саме звідси у середині ХIХ століття починається історія Петербурзького водопроводу . Щоб побачити, як було влаштоване водопостачання тоді, порівняти з тим , як це робиться зараз, і відчути різницю, треба пройтись поверхами башти. На відміну від багатьох музеїв, в цьому Музеї води відвідувачам пропонують не тільки звичайні екскурсії, а й спеціальні програми з конкурсами, вікторинами і навіть ворожіннями. Звичайно, все так чи інакше пов'язане з водою. Експозиція сповнена такими експонатами, як колодязі, труби, рукомийники, умивальники, інші резервуари та пристосування, що передують сучасній сантехніці . Також для відвідувачів організована мультимедійна експозиція, яка сподобається як дітям, так і дорослим.

 

Тегеран, Іран

Невелика будівля Музею води в Тегерані розташована на території палацового комплексу Саадабад . Музей дуже популярний серед місцевих жителів і туристів - тут завжди людно. Це не єдиний музей такого роду, вони є в багатьох містах Ірану. Живучи серед пустель, в посушливому кліматі, жителі сприймають воду як щось надзвичайно важливе, і таким чином шанують її. З давніх часів перський народ конструював найрізноманітніші пристосування для переправи води в селища і на поля. Одними з подібних пристосувань є так звані «канати» - довгі трубопроводи, прокладені під землею.

 

 

 

Штірум , Німеччина

У невеликому містечку Штірум (земля Північний Рейн-Вестфалія) розташований комплекс під назвою Aquarius . Він був створений у старовинній водонапірній башті, яка була споруджена в 1892 році для потреб працівників чавунного заводу. Відмінною особливістю комплексу Aquarius можна вважати захоплюючий атракціон: можна покататися на прозорому ліфті крізь резервуар з 500 тоннами води. Також тут розташований оглядовий майданчик на висоті більше 40 метрів.

 

 

 

 

Лісабон, Португалія

Музей води в Лісабоні - приклад справжнього шедевра архітектури, один з найпопулярніших музеїв Європи, присвячених воді. Місцеві жителі дуже пишаються цим музеєм і завжди пропонують туристам в першу чергу відвідати саме його. Заснований музей у 1987 році. Його місце розташування, як і багатьох інших музеїв цієї тематики - стара водонапірна вежа. Експозиція музею досить обширна і постійно поповнюється новими експонатами за рахунок виведених з експлуатації станцій на території Португалії. Тут представлені інженерні споруди - новітні і старовинні, віком аж до часів Римської імперії. До складу музею також входять два водосховища , насосна станція і побудований в 1732 році акведук, який є справжнім прикладом архітектурної та інженерної думки минулих років. Лісабонський Музей води отримав безліч Міжнародних та Національних премій. У 1990-му році Музей води в Лісабоні завоював найпрестижнішу премію - «Музей року» від Ради Європи.

 

Нью-Йорк, Сполучені Штати Америки

Нью-Йоркський музей Води є першим і єдиним публічним музеєм у Сполучених Штатах, присвяченим виключно воді, і ставить за мету забезпечення глобального погляду на цей всюдисущий, але часто прихований елемент. Тут зібрана найповніша колекція пов'язаних з водою артефактів і експонатів, коли-небудь розміщених на загальний огляд. Історії про людину і воду як одне ціле показані крізь призму мистецтва, кіно, інтерактивних і художніх виставок. Вся обстановка цього музею забезпечує динамічний контекст, що сприяє розумінню води і її впливу на поточні та історичні події. Тут представлена єдина виставка кристалів, здатних змінювати форму прямо на очах у відвідувачів. А демонстрація видозмін, яким піддається вода, здійснюючи повний цикл кругообігу, дійсно заворожує.

 

Монреаль, Канада

Музей під назвою «Біосфера» - незвичайний і в той же час захоплюючий комплекс, відкритий в 1995 році в Монреалі. Це музей присвячений не лише воді та водним ресурсам, а в тому числі і проблемам екології, охорони навколишнього середовища на нашій планеті. «Біосфера» - обов'язковий пункт відвідин під час туристичної поїздки, адже нині він є одним із символів Монреаля. Конструкція будівлі, в якому розташований музей, являє собою величезний металевий купол діаметром 75 метрів і висотою 62 метри, побудований в 1967 році як павільйон американської експозиції міжнародної виставки Expo 67. Експозиція музею дозволяє повною мірою відчути значимість води як ресурсу і зробити власні висновки про перспективи збереження її на Землі.