Ваше замовлення оформлене!

Закрити

У вашому кошику порожньо

Закрити
Головна / Новини/ У Києві працюють пункти з продажу водопровідної води

У Києві працюють пункти з продажу водопровідної води

На вулиці Ахматової з'явився кіоск, де можна придбати питну воду. Тільки от ступінь очищення цієї води залишає сумніви. Воду продають за ціною 45 коп./літр - вода з міського водопроводу, але з очищенням. Працівник фірми, якій належить кіоск запевняє, що воду очищають за допомогою сучасного дорогого устаткування і всі дозволи є, ось тільки в санепідслужбі Києва кажуть, що цьому пункту документів не видавали.

Скільки таких пунктів всього у Києві, місцева влада сказати не може. Зараз бізнес, пов'язаний з продажем питної води в таких пунктах дуже популярний, тільки за словами працівників санепідемслужби, більшість з них працюють нелегально і не мають відповідних висновків і дозволів. Директор інституту колоїдної хімії та хімії води НАН України розповідає: на таких пунктах розливу води отримують величезні прибутки, при цьому людям реалізують воду, навіть гіршої якості, ніж водопровідна.

Воду з пунктів, які функціонують легально, пити можна - кажуть в тій же Санітарно-епідеміологічній службі м. Києва - вона пройшла перевірку. Але побоювання залишаються, так як ще 16 вересня 2010р. указом № 416 Держспоживстандартом України було скасовано ГОСТ 2874-82 «Вода питна. Гігієнічні вимоги і контроль за якістю», а нові Санітарні норми не відповідають необхідним стандартам, тому немає ніяких гарантій, що перевірена за такими нормами вода буде безпечна.