Ваше замовлення оформлене!

Закрити

У вашому кошику порожньо

Закрити
Головна / Новини/ Якість води в Україні та світі

Якість води в Україні та світі

Говорячи про якість питної води, ситуація по всіх регіонах України залишається тривожною. Наша країна знаходиться в нижній частині різноманітних рейтингів, пов'язаних з рівнем чистоти води у світі, які складають міжнародні організації. Дві головні водні артерії України, які дають воду 34 млн жителів - Дніпро і Десна, забруднені відходами промисловості. Так, у річки та водойми скидаються тонни нафтопродуктів, нітратів, цинку, азоту та інших забруднюючих речовин, тому про відповідність такої води ГОСТам говорити не доводиться. Найгірша ситуація в східних регіонах України, де зосереджена велика частина важкої промисловості, а очисні споруди потребують капітального ремонту та на даний момент не справляються із завданням якісного очищення води.

У всьому світі питанням екології та якості води дуже стурбовані, тому що статистичні дані відкривають лякаючу картину смертності від інфекцій, пов'язаних з якістю споживаної води. Дані ЮНІСЕФ про дитячу смертність свідчать, що близько половини смертей дітей у віці до п'яти років припадає на п'ять країн: Індія, Нігерія, Демократична Республіка Конго (ДРК), Пакистан і Китай. У цих країнах велика чисельність населення і найгнітючіша ситуація з якістю очищення води, інфраструктурою каналізаційних систем і доступом людей до чистої питної води. Інтенсивне збільшення чисельності населення Землі і, відповідно, зростаюче споживання води в сільськогосподарській та промисловій сферах призводить до водної кризи, що полягає в нестачі прісної води і інтенсивному її забрудненні.

Але чи скрізь встановилася настільки безрадісна ситуація з якістю питної води? Відповідь - ні. Більшість розвинених країн, зокрема тих, де тривалість життя складає 75-80 років і більше, приділяють величезну увагу екології та чистоті споживаної населенням води. Власне кажучи, висока якість води - це одна з причин довголіття жителів цих країн. Рейтинги можуть трохи відрізнятися, але абсолютно точно лідери за якістю води у водопровідних системах - це скандинавські країни Норвегія, Швеція, Фінляндія, а також Швейцарія, Японія, Німеччина, Франція, Нова Зеландія. Наприклад, багато дослідників водної сфери і просто рядові туристи відзначають відмінну якість води в Берліні. Водозабір здійснюється з підземних свердловин, після чого воду збагачують киснем, очищають реагентами від заліза та марганцю і пропускають через піщані фільтри. І ніякого застосування хлорування! Перевірці води приділяють велике значення, а результати доступні будь-якому жителю Німеччині - досить ввести свій поштовий індекс на відповідному сайті і вся інформація про склад і якість води по даному регіону буде надана.

У цілому, багато країн Європи можуть похвалитися якістю води у водопроводах, але це не відноситься до багатьох курортних міст. Вода в понад 6 тис. європейських міст не відповідає стандартам ЄС. «Лідером» за кількістю таких міст є Румунія, де майже 2500 місць були визнані незадовільними за рівнем чистоти води. За нею у списку розташувалися Іспанія та Болгарія.

Що стосується України, рівень якості води, що надається населенню, залишає бажати кращого. І якщо орієнтуватися на такі країни як Норвегія і Швейцарія поки ще рано, то реанімувати запущену систему водопостачання з застарілими водоочисними спорудами і трубами в аварійному стані просто необхідно. А поки що населення «рятується» від неякісної води побутовими фільтрами і замовленням чистої питної бутильованої води.