Ваше замовлення оформлене!

Закрити

У вашому кошику порожньо

Закрити
Головна / Новини/ Вода і спорт

Вода і спорт

Кожній людині, яка не відмовляється від фізичних навантажень, або, більше того, є професійним спортсменом відомо, що для хорошого самопочуття в період заняття спортом важливо стежити за водним балансом організму і правильно харчуватися. В залежності від виду спорту і тривалості фізичного навантаження під час тренування, людина може втратити від 1 до 4 літрів рідини, яку, звичайно, потрібно відновити.

 

Звичайна питна вода - це оптимальний варіант для угамування спраги і кращий напій для тренувань. Але ця вода повинна бути добре відфільтрована, так як вода з відкритих джерел, звідки ведеться водозабір в містах, непридатна для споживання. Для очищення можуть використовуватися пуріфайери з системою зворотного осмосу або ультрафільтрації. Після проходження водопровідної води через фільтри таких систем очищення, вода набуває сприятливий смак і позбавляється від шкідливих домішок, які безпосередньо впливають на стан організму людини. Кількість споживаної води спортсменом значно перевищує кількість споживаної води людиною, яка не займається спортом - ось чому питанню чистоти води варто приділяти особливе значення. Недостатнє вживання рідини призводить до поступового зневоднення, при якому сповільнюється обмін речовин в організмі, збільшується в'язкість крові, людина відчуває втому, знесилення, спрагу. Відповідно, ні про які результати в спорті не може бути й мови. До відома, відчуття спраги виникає, коли організм утратив уже 2% рідини. Але, з іншого боку, при перенасичення організму рідиною з'являється додаткове навантаження на серцево-судинну систему і нирки, відбувається гіпергідратація тканин. Організм буде витрачати енергію на виведення зайвої вологи, що спричинить за собою також втрату необхідних мінеральних речовин і призведе до порушення сольового балансу.

 

Лікарі дають такі рекомендації щодо вживання води під час фізичних навантажень:

- Для запобігання втрати вологи в м'язових тканинах, перед тренуваннями організму потрібно отримати певну кількість води. Зазвичай це обмежується 0,5 л чистої питної води протягом години до фізичних навантажень, але нічого не пийте безпосередньо перед початком занять.

- Під час фізичних навантажень необхідно заповнити втрачену вологу, яка виходить з потом. Можливо, це не завжди зручно, але необхідність у питті під час вправ очевидна. Пийте воду невеликими порціями по 100-200 мілілітрів кожні 10-15 хвилин.

- Після інтенсивного фізичного навантаження організм завжди відчуває дефіцит води (від 1 до 4л), так як через шкіру він втрачає води більше ніж її може засвоїться в кишечнику. Для повного відновлення водного балансу потрібно пити воду малими дозами, кожні 15-20 хвилин протягом 3-4 годин.

 

Не забувайте про те, що вода - це основа нашого організму. Пийте якісну воду!